Medarbetare

Mikael Löfwander
Partner & auktoriserad redovisningskonsult 

Efter arbete på revisionsbyrå startade jag Ekonomibyrån 1994. Jag har arbetat 25 år i branschen. Åker gärna skidor i Alperna, tränar och tar en golfrunda emellanåt. Vin är också ett stort intresse. 
mikael@eb-kba.se 0709-200885

Ulf Gustafsson 
Partner & auktoriserad redovisningskonsult 

Jag började min karriär på revisionsbyrå och startade 1994 min första redovisningsbyrå. Efter 10 år utanför branschen startade jag och en revisorskollega upp en ny revisionsbyrå i Kungsbacka där jag ansvarade över redovisningsavdelningen med tillhörande personalstyrka. År 2011 tog jag denna avdelning och gick samman med Mikael Löfwander vilket skapade strukturen på nuvarande Ekonomibyrån. Fritiden tillbringar jag med familj, hund och vänner oftast i trädgården eller ute i naturen. 
ulf@eb-kba.se 0703-994290

Madeleine Gavik  
Redovisningskonsult 

Jag heter Madeleine Gavik och förutom min man så är det roligaste i livet våra tre barn, mina katter och min flock med höns. Jag känner mig mycket nöjd när jag har fyndat något på Tradera och jag är en fena på att skapa fina fotoböcker! Jag gillar att städa och pyssla om i hemmet. Min favoritfärg är turkos och 8 är mitt turnummer. 
madeleine@eb-kba.se     0708-966500

Anette Regelbom  
Redovisningskonsult

Arbetat på Ekonomibyrån sedan 2013, tidigare totaladministratör på åkeri. Egentligen utbildad VD-sekreterare. På fritiden trivs jag i min trädgård med mina katter, solar o badar gärna eller tittar på gamla bilar.  
anette@eb-kba.se      0708-337450

Christina Olsson 
Redovisningskonsult 

Jag har jobbat som redovisningskonsult sedan 2005. Tycker att det är utvecklande och roligt att arbete med kunder från olika branscher . Fritiden ägnar jag helst åt mina hästar och hundar. 
christina@eb-kba.se    0706-604503

Beata Ekman  
Redovisningskonsult 

Jag har arbetat på Ekonomibyrån sedan 2015. Innan dess har jag arbetat med ekonomi i många år hos Honda MC. Bor på en f.d prästgård som vi har gjort om till hästgård. Förutom hästar har vi katter och en hund. Fritiden ägnas åt hästarna och är ofta med min dotter på hopptävlingar. 
beata@eb-kba.se      0706-50 03 77