Medarbetare

Mikael Löfwander
Partner & auktoriserad redovisningskonsult 

Efter arbete på revisionsbyrå startade jag Ekonomibyrån 1994. Jag har arbetat 25 år i branschen. Åker gärna skidor i Alperna, tränar och tar en golfrunda emellanåt. Vin är också ett stort intresse. 
mikael@eb-kba.se 0709-200885

Ulf Gustafsson 
Partner & auktoriserad redovisningskonsult 

Jag började min karriär på revisionsbyrå och startade 1994 min första redovisningsbyrå. Efter 10 år utanför branschen startade jag och en revisorskollega upp en ny revisionsbyrå i Kungsbacka där jag ansvarade över redovisningsavdelningen med tillhörande personalstyrka. År 2011 tog jag denna avdelning och gick samman med Mikael Löfwander vilket skapade strukturen på nuvarande Ekonomibyrån. Fritiden tillbringar jag med familj, hund och vänner oftast i trädgården eller ute i naturen. 
ulf@eb-kba.se 0703-994290

Madeleine Gavik  
Redovisningskonsult 

Jag heter Madeleine Gavik och förutom min man så är det roligaste i livet våra tre barn, mina katter och min flock med höns. Jag känner mig mycket nöjd när jag har fyndat något på Tradera och jag är en fena på att skapa fina fotoböcker! Jag gillar att städa och pyssla om i hemmet. Min favoritfärg är turkos och 8 är mitt turnummer. 
madeleine@eb-kba.se     0708-966500

Anette Regelbom  
Redovisningskonsult

Arbetat på Ekonomibyrån sedan 2013, tidigare totaladministratör på åkeri. Egentligen utbildad VD-sekreterare. På fritiden trivs jag i min trädgård med mina katter, solar o badar gärna eller tittar på gamla bilar.  
anette@eb-kba.se      0708-337450

Christina Olsson 
Redovisningskonsult 

Jag har jobbat som redovisningskonsult sedan 2005. Tycker att det är utvecklande och roligt att arbete med kunder från olika branscher . Fritiden ägnar jag helst åt mina hästar och hundar. 
christina@eb-kba.se    0706-604503
IMG_3508

Åsa Jedenberg 
Redovisningskonsult 

 Jobbat med olika uppdrag inom byrå världen i 10 år. Privat går mesta tiden till 3 barn och ett stort intresse i fotbollen och dess föreningsliv.
asa@eb-kba.se    0701-417026

IMG_0152

Martina Lilja
Redovisningskonsult 

Efter en tid inom bank och försäkring skolade jag om mig till redovisningskonsult och hittade hem till Ekonomibyrån 2018. Stora intressen utöver redovisning är yoga i alla dess former, vandra på härliga leder och att upptäcka ny musik..
martina@eb-kba.se    0721-903300

IMG_3496 2

Sofia Karlsson
Redovisningskonsult 

Jag har arbetat som redovisningskonsult sedan 2012. Har tidigare arbetat med redovisning på Advokatbyrå med inriktning obestånd. Jag tycker om möten med människor och tycker det är spännande att få hjälpa företag i olika branscher. Fritiden ägnar jag åt familjen, vänner, trädgård och tränar när jag hinner.
sofia@eb-kba.se    0703-188472